Aktuálně

Noví organizátoři pomohou památkám

Sedm zájemců o organizování se sjelo minulý víkend na bučovický zámek, aby tady prošli výcvikem VZORného orga. Lektoři je na devíti přednáškách seznámili třeba s první pomocí, financováním akce nebo výběrem lokality. Během bloku věnovaném tvorbě vlastí akce vznikly hned tři víkendovky, které by v nabídce dobrovolnických akcí Hnutí Brontosaurus jistě obstály.

APam se představil na Valné hromadě Hnutí Brontosaurus

Koordinátorka APamu Martina Pavelková se společně se svou předchůdkyní Eliškou Plotěnou zúčastnily Valné hromady Hnutí Brontosaurus. V neděli 22. února, při jednání odborných sekcí a tematických skupin, dostaly prostor i Akce Památky. Zájemci, kteří se jednání tematické skupiny zúčastnili, debatovali o lokalitách, spolupráci organizátorů víkendovek s ústředím a lepší propagaci akcí. Zajímavostí jsou také odborné vycházky, které na Praze 14 připravuje základní článek Rozruch.

Statistiky jsou neúprosné aneb Rok 2014 v číslech

V roce 2014 uspořádalo 82 organizátorů 25 pracovních akcí (24 víkednovek a jednu jednodenní akci), na které přijelo 277účastníků. Statistiky mluví o 2 163 hodinách dobrovolnické práce odvedené na 18 lokalitách. Nejvíce akcí proběhlo tradičně na Švýcárně, organizátoři si často vybírali také zámky v Bučovicích a Červené Řečici. Z dalších zajímavých lokalit můžeme jmenovat klášter v Hájku u Prahy, pevnost Josefov u Jaroměře nebo uherčický zámek. 

Nejbližší akce

  • Víkendovky