Aktuálně

Statistiky jsou neúprosné aneb Rok 2014 v číslech

V roce 2014 uspořádalo 82 organizátorů 25 pracovních akcí (24 víkednovek a jednu jednodenní akci), na které přijelo 277účastníků. Statistiky mluví o 2 163 hodinách dobrovolnické práce odvedené na 18 lokalitách. Nejvíce akcí proběhlo tradičně na Švýcárně, organizátoři si často vybírali také zámky v Bučovicích a Červené Řečici. Z dalších zajímavých lokalit můžeme jmenovat klášter v Hájku u Prahy, pevnost Josefov u Jaroměře nebo uherčický zámek. 

 

079Nejaktivnějšími základními články v oblasti památkové péče byly Fénix (7 pracovních víkendovek), Orchis (5 pracovních víkendovek) a Modrý kámen (4 pracovní víkendovky a 1 jednodenní akce). Víkendovky Akce Památky dále organizovali členové Zeměchvál, Klubu přátel Lukova, Chudáka Sviště, Regionálního centra Praha a BRĎO Vlkani.

V prostorách brněnské kanceláře proběhlo 6 akčních skupin, na kterých se sešlo celkem 27 dobrovolníků.

Eliška Plotěná uspořádala pro veřejnost 10 procházek z cyklu Brněnská putování. Architektonické zajímavosti jihomoravské metropole si přišlo prohlédnout 272 lidí. Největší zájem měli účastníci o Kamennou kolonii a Masarykovu čtvrť.

 

Nejbližší akce

  • Víkendovky