Švýcárna

Umístění

Areál se nachází nedaleko od městečka Adamov v Jihomoravském kraji. 052

Kontakt

Adresa: EVC Švýcárna

Josefov 459

679 04 Adamov

Tel.: 511 141 297, 603 375 481

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

WWW: svycarna.eu

Stručná historie

Ekologické volnočasové centrum vzniklo v budovách bývalého hostince a železitých lázní v Josefovském údolí v Moravském krasu. Poblíž areálu se nachází bývalá železářská huť založená Lichtenštejny v první polovině osmnáctého století. Rekonstrukce areálu bývalé huti začala v roce 1971, areál později převzalo Technické muzeum v Brně.

Ubytování a zázemí

přízemí - restaurace s možnosti stravování o min. 45 místech, plně vybavená kuchyně

1.patro - větší ubytovací místnost s min. 6 ubytovacími misty, společenská místnost, WC, koupelna s hydromasážní vanou

2.patro - pokrovní pokoje 5 pokojů x 3 lůžka (s možnosti přistýlky) a 2 pokoje x 2 lůžka s umyvadlem na pokoji, sprchy, WC

Ubytování je nadstandardní brontosauří. Kapacita pro ubytování ve vlastním spacáku na karimatkách až 45 míst, postele + přistýlky 35 míst. V teplých měsících je možné stanovat v areálu EVC Švýcárna, k zapůjčení TýPí nebo velký stan (až 100 m2).

EVC Švýcárna slouží jako zázemí k zážitkovým a výukovým programům v průběhu celého roku, k dispozici je tedy příslušné technické a jiné vybavení (promítačka, internet, materiál na hry aj.).

Možnosti vzdělávání

Ano, z vlastní kapacity (organizátoři ZČ HB Modrý kámen). Také spolupracujeme s CHKO Moravský kras, s místní lesní správou, s jeskyňáři (Býčí skála), s organizacemi zabývajícími se environmentální a historickou tématikou a rozvojovým vzděláváním; s nimi je možno domluvit exkurze (areál Staré huti, Býčí skály aj.) nebo jiné vzdělávací programy.

Práce na lokalitě

Neodborná pomoc při rekonstrukcích, v exteriérech a interiérech historických budov, udržování pozemku. Také dobrovolnická pomoc při akcích pro veřejnost (prezentace lokality a Hnutí Brontosaurus, dobrovolnictví, ekohry, prohlídky pro veřejnost aj.).

Ideální termín pro akce

Celoročně.

Nejbližší akce

  • Víkendovky